Regulamin świadczenia wsparcia Pro Bono przez ATNEO dla przedsiębiorstw poszkodowanych w wyniku powodzi we wrześniu 2024
1. Postanowienia Ogólne
- Niniejszy regulamin określa zasady świadczenia usług Pro Bono przez ATNEO Doradztwo Cło Podatki Prawo Sp. z o.o. (dalej: „ATNEO”) na rzecz przedsiębiorstw poszkodowanych w wyniku powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 roku w Polsce.
- Usługi Pro Bono mają na celu wsparcie bezpośrednio poszkodowanych firm w odbudowie ich działalności oraz w wypełnianiu obowiązków celnych, podatkowych, prawnych lub handlowych, w celu utrzymania miejsc pracy dla pracowników.
- Za firmę bezpośrednio poszkodowaną w wyniku powodzi uznaje się przedsiębiorstwo aktywnie prowadzące działalność gospodarczą w chwili wystąpienia klęski żywiołowej (powodzi), którego działalność lub sytuacja została pogorszona na skutek powodzi, w szczególności poprzez zniszczenia, zalanie miejsc prowadzenia działalności. Na życzenie ATNEO, przed podjęciem usług, przedsiębiorca powinien udokumentować wystąpienie bezpośredniej szkody w wyniku powodzi.
2. Zakres Świadczeń Pro Bono
- ATNEO oferuje do 180 roboczogodzin wsparcia w zakresie:
a) konsultacji celnych, podatkowych i prawnych z zakresu specjalizacji kancelarii prawno-podatkowej;
b) doradztwa w sprawach importu maszyn i urządzeń niezbędnych do wznowienia działalności lub eksportu towarów:
c) usług compliance celnego lub podatkowego – przy czym jedno przedsiębiorstwo może skorzystać z pakietu do 12 roboczogodzin wsparcia. Wsparcie ponad ten limit jest możliwe również w ramach nieodpłatnych usług ATNEO, jednakże wymagać będzie każdorazowej, indywidualnej decyzji ATNEO. - Przedsiębiorstwa objęte pomocą mają również prawo do:
a) bezpłatnego uczestnictwa w szkoleniach online organizowanych przez ATNEO do końca 2025 roku;
b) rabatu w wysokości 15% na szkolenia stacjonarne organizowane przez ATNEO do końca 2025 roku.
3. Warunki Uczestnictwa
- Z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które:
a) poniosły bezpośrednią szkodę w wyniku powodzi z września 2024 roku;
b) uprawdopodobnią szkodę lub przedstawią dowód szkody, np. zaświadczenie od ubezpieczyciela, decyzję administracyjną lub dokumentację fotograficzną. - Wsparcie udzielane jest w zakresie, jaki ATNEO uzna za stosowny i adekwatny dla odbudowy działalności i zachowania miejsc pracy.
4. Procedura Skorzystania z Wsparcia
- Przedsiębiorstwa zainteresowane wsparciem powinny skontaktować się z ATNEO telefonicznie (tel. 22 24 39 500) lub droga mailową (email: atneo@atneo.pl).
- Decyzję o przyznaniu wsparcia podejmuje Zarząd ATNEO na podstawie dostarczonych informacji lub dokumentów oraz możliwości czasowych i zasobów dostępnych w ramach programu.
5. Odpowiedzialność i Zwrot Kosztów
- W przypadku, gdy podmiot korzystający z pomocy wprowadzi ATNEO w błąd, co do zasadności swojej sytuacji, ATNEO zastrzega sobie prawo do naliczenia opłat za świadczone usługi według obowiązującej uśrednionej stawki godzinowej pracy eksperta ATNEO.
- Całość dochodu z usług opłaconych z powodu nieprawidłowego wykorzystania programu, o którym mowa w ust. 1, zostanie przeznaczona na cele charytatywne dla osób dotkniętych powodzią.
6. Postanowienia Końcowe
- Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej ATNEO.
- ATNEO zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu ze skutkiem na przyszłe prace i usługi świadczone w ramach tej inicjatywy, a każda zmiana zostanie opublikowana na stronie internetowej.
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy prawa polskiego oraz wewnętrzne zasady ATNEO.